Skip to content Skip to footer
jesteśmy na rynku od 1984r.

poznaj nasz rodzinny
warsztat stolarski

Od samego początku, priorytetem naszego warsztatu stolarskiego jest działalność usługowa.

Wyspecjalizowaliśmy się od tartacznictwa poprzez suszenie kontrolowane do żądanej wilgotności, a następnie obróbkę maszynową i uszlachetnianie powierzchni.

Zajmujemy się wytwarzaniem pojedynczych wyrobów dla klientów indywidualnych, a także oferujemy kompleksowe wykończenie domów i innych obiektów w zakresie drewna.

Główną gałęzią naszego rozwoju to wytwarzanie schodów i drzwi, technologią CNC.

Praktykę zdobytą utwierdzamy teorią, prowadzimy badania i obserwując postęp, inwestujemy nieustannie w innowacyjność – co zapewnia stały rozwój grupy.

W 2015 roku Quercopinus rozszerzył ofertę o skanowanie schodów betonowych co znacząco wpływa na czas i jakość ( montaż tak zaprojektowanych schodów trwa 1 dzień ).

Ofertę poszerzyliśmy o usługi dla firm:

 • skanowanie schodów betonowych (patrz 3D skanowanie)
 • projektowanie schodów z 3D
 • usługowe wycinanie CNC.
Dlaczego my?

WYKONUJEMY SCHODY W OPARCIU O NAJNOWSZE TECHNOLOGIE:

 • skanowanie skorupy betonowej,
 • tworzenie projektu schodów w 3D,
 • wycinanie na maszynie CNC,
 • indywidualna autorska technika montażu.
Dlaczego my?

Wilgotność drewna

Dbałość o najważniejszy z parametrów drewna – jego wilgotność i przede wszystkim minimalizacja naprężeń które towarzyszą w procesie suszenia:

 • po przetarciu, drewno – tarcice – składujemy pod wiatą, na wolnym powietrzu, przez co najmniej 1 rok,
 • prowadzimy bardzo łagodny i wydłużony czas suszenia w suszarni komorowej ok 6 tygodni i dłużej,
 • po wysuszeniu, tarcice klimatyzujemy i po tym etapie możliwa
  jest obróbka maszynowa.

Make your dreams come true by building the home you have always wanted!

Nasza oferta

Zapraszam do zapoznania się
z naszą ofertą:

referencje

Piotr Kwiatkowski

Zarząd oddziału PTTK im.Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu, Gospodarz Zamku Golubskiego regularnie współpracuje z Firmą “Warsztat Stolarski Wiesław Skrobiszewski”. Firma ta wykonuje swoje zadania zawsze sprawnie i bez zarzutu pod względem budowlanym i konserwatorskim. W roku 2009 Pan Wiesław Skrobiszewski wykonał wszystkie stolarki w renesansowym pomieszczeniu z XVI wieku. Oddział PTTK w dalszym ciągu zamierza kontynuować współpracę z Firmą “Warsztat Stolarski Wiesław Skrobiszewski”

Piotr Kwiatkowski

Prezes Zarządu Oddziału PTTK
mgr inż. Roman Czarnecki

Firma Warsztat Stolarski Witold Skrobiszewski w latach 2014, 2015 i 2016 wykonywała dla SAP-PROPERTY Sp. z o. o. schody drewniane samonośne montowane w mieszkaniach dwupoziomowych w budynku “Dwór Marcelin” przy ul. Marcelińskiej 62 w Poznaniu. Począwszy od pierwszych etapów projektowania firma wykazywała się dużą innowacyjnością i różnorodnością w zakresie możliwości wykonania technicznego całych schodów, po prace montażowe, które przebiegały bardzo sprawnie i schody oddawane do użytku były wykonane bez zastrzeżeń. Po ponad dwóch latach ich użytkowania nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości. Wobec powyższego z pełną odpowiedzialnością możemy polecać firmę Warsztat Stolarski Witold Skrobiszewski jako wzorowego producenta schodów.

mgr inż. Roman Czarnecki

Dyrektor zarządzający SAP-PROPERTY
Roman Pikuła

Finalista konkursu – Modernizacja roku 2010 za “Adaptacja Hali Traków na Izbę Historyczno-Edukacyjną Skrwilno” dla “Warsztat Stolarski mgr inż. Witold Skrobiszewski Białkowo”

Roman Pikuła

Komisarz konkursu - Modernizacja roku 2010

nasi klienci

Umów się na bezpłatny pomiar